poniedziałek, 12 czerwca 2017

Bądź kreatywny

Przed nami ostatnie dni roku szkolnego 2016/2017. Już za chwilę uczniowie oddadzą do bibliotek swoje podręczniki, pogoda rozpieszcza, treści programowe zrealizowane i cóż robić? Oczywiście, nie można pozwolić na nudę. Moi uczniowie znają mnie na tyle dobrze, iż wiedzą doskonale, że pani z pewnością coś wymyśli, że powie: Bądź kreatywny, działaj! Oto mój zestaw ćwiczeń na ostatnie dni przed wakacjami:

1. Dobble pełne emocji
ćwiczymy spostrzegawczość, bogacimy zasób słownikowy, mówimy o sobie, tworzymy charakterystyki, opisy, opowieści.


2. Fotografia inspiruje:
wychodzimy ze szkoły, robimy zdjęcia najbliższej okolicy, tworzymy fotorelacje - przy czym wcielamy się w postać i opisujemy, to co widzimy, np. spacer z perspektywy psa, ptaka, który krąży nad blokowiskiem, roślinki, która może zostać w każdej chwili zniszczona przez człowieka.


3. Lubimy TIK:
odkryliśmy dymki i pixabay :) uczymy się korzystać z legalnych źródeł, tworzymy komiksy, mówimy o uczniowskiej gwarze, cechach języka oficjalnego i potocznego.


4. Od lat sprawdzone:
kości story cubes i karty dixit - świetne utrwalenie umiejętności z każdego zakresu: skojarzenia, motywy literackie,  części mowy, wyrazy bliskoznaczne i antonimy... ogranicza nas tak naprawdę tylko czas.


Bardzo lubimy takie zajęcia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz