wtorek, 6 czerwca 2017

Miasto tematycznie

Pogoda sprzyja. Coraz chętniej opuszczamy szkolne mury, by poprowadzić lekcję w terenie. Takie wyjścia to urozmaicenie zajęć, ale też możliwość bezpośredniego "obcowania z tematem".


W jednej z klas zaproponowałam, by spojrzeli na nasze miasto tematycznie. Często myślimy, że bardzo dobrze znamy miejscowość, w której żyjemy, albo też - tak bardzo przyzwyczajamy się do pewnych widoków, że nie zdajemy sobie sprawy, jaka jest ich wartość. A przecież z każdym rokiem jesteśmy dojrzalsi i powinniśmy bardziej wnikliwie przyglądać się światu, jaki nas otacza, doceniać, to co w nim piękne, zapobiegać temu, co go niszczy.

Poprosiłam, by uczniowie wykonali zdjęcia 
Starego Piotrkowa, 
             Nowego Piotrkowa 
                           i Piotrkowa z przyrodą w tle. 

Jednocześnie chciałam, by przypomniano sobie wiadomości na temat planów i perspektyw filmowych oraz by zastosowano je w fotografii. Pojawiły się plany ogólne i detale; spoglądano na obiekty z perspektywy ptasiej jak i żabiej; dbano o stosowne zagospodarowanie przestrzeni poszczególnych ujęć.

W ten sposób stworzyliśmy piękna galerię zdjęć naszej małej ojczyzny.
W ten sposób nasz padlet o Piotrkowie i okolicach wzbogacił się o kolejne piękne fotografie.

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

Okazało się, że nasz gród jest bardzo bogaty w piękne widoki. A kiedy jeszcze dodamy umiejętność bystrego i uważnego spojrzenia na to, co widzimy niemal każdego dnia, jesteśmy naprawdę zaskoczeni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz