czwartek, 3 sierpnia 2017

Polski na 6

Połowa wakacji za nami. Powolutku zaczynam planować nowy rok szkolny. Inspiracji do pracy widzę wiele, kilka konkretnych pomysłów również się już pojawiło w mojej głowie i myślę, że co jakiś czas będę o nich pisała.

Na początek projekt dla gimnazjalnych trzecioklasistów.  To uczniowie, którzy świetnie spisali się w Stworzonych... Wiem, że są zdolni i naprawdę wiele mogą. Potrzebują jednak mobilizacji, konkretnych dat i wymagań. To właśnie dla nich - z myślą, by jak najlepiej zostali przygotowani do wyjścia ze szkoły, by byli pełni wiary we własne siły i umiejętności tworzę projekt Polski na 6.


Projektem zostaną objęci wszyscy uczniowie w klasie. Każdy będzie pracował indywidualnie i "zbierał punkty" tylko dla siebie. Kto wykona więcej zadań, zdobędzie więcej punktów, otrzyma  wyższą ocenę na koniec projektu. Z pewnością zaangażowanie w projekt przełoży się również na oceny w dzienniku - ale o tym zadecyduję wspólnie z uczniami.

Co i jak będziemy robić?
Uczniowie będą pracować cały rok szkolny. Ich zadaniem będzie wykonanie jednego działania w każdym miesiącu. Będą pisać opowiadania, tworzyć lapbooki i tematyczne albumy, przypominać sobie motywy literackie i utrwalać informacje o świecie przedstawionym w lekturach. Będą porządkować wiadomości z nauki o języku i posługiwać się narzędziami TIK. Chciałabym też, by odświeżyli swoje blogi, by pojawiły się na nich nowe wpisy. Z pewnością nie zapomnimy też o poezji i ... zadaniu ortograficznym.

Na początku każdego miesiąca będę publikowała dokładną instrukcję działania. 
A zarys zadań wygląda następująco - 


Mam nadzieję, że za rok będę mogła cieszyć się z efektów pracy :-)

3 komentarze:

  1. Bardzo ambitnie! Inspirujący pomysł. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szkoda, by nie wykorzystać potencjału uczniów, a przecież sama wiesz, że ambitni wymagają ambitnych pomysłów - inaczej nie chcą działać :)

      Usuń