piątek, 15 lipca 2016

A może ZOO?

Lipcowa pogoda w tym roku nie rozpieszcza. Wszyscy mamy jednak nadzieję, że nadejdą piękne typowo letnie dni. A może już dziś warto zaplanować wyjście/wyjazd na przykład do ogrodu zoologicznego? Kiedy byliście w zoo? A przecież to taki przyjemny i edukacyjny spacer. 


Moja Rodzinka była w zoo bardzo, bardzo dawno temu. Obiecałam, że w wakacje odwiedzimy na pewno któryś z polskich ogrodów. Dzieciaki, choć już prawie dorosłe, nie dawały za wygraną. A że często bywamy w Krakowie, wybór był oczywisty.


I ogromne zaskoczenie. Piękny las. Góra, drogowa serpentyna do pokonania, Cisza. Świeże powietrze. Mnóstwo cienia. Po prostu wspaniałe miejsce odpoczynku! Czego chcieć więcej! Aż nie do uwierzenia, że 20 minut wcześniej byliśmy w centrum miasta. 

I oczywiście zwierzęta - 
a wśród nich na przykład "szczekające" papugi, wilki grzywiaste łudząco podobne do naszej domowej Suni, lew, którego wiek sięga ludzkich 100 lat.


I pingwiny, które zupełnie niedawno przybyły do ogrodu. Młodzi uważali, że koniecznie należy "powitać Kowalskiego i jego towarzyszy". Tak naprawdę to dla nich przybyliśmy w to miejsce. Nowoczesne, szklane akwarium, punkt obserwacyjny nad wybiegiem, ławeczki - wszystko sprawiło, że w tym miejscu byliśmy nieco dłużej.Krakowskie Zoo zaliczane jest do ogrodów średniej wielkości, ale jego położenie sprawia, że można w nim spędzić kilka godzin,  podziwiając liczne, często unikalne gatunki zwierząt. Z pewnością i duży, i mały człowiek znajdzie coś dla siebie.  I co, nabraliście ochoty na wypad do ogrodu zoologicznego? Gdzie macie najbliżej? A może któreś szczególnie polecacie?

 ogrody


2 komentarze:

  1. Miło pooglądać takie ładne zdjęcia. Zoo to fajny pomysł na rodzinne wyjście.

    OdpowiedzUsuń