sobota, 23 lipca 2016

Czas dobrze wykorzystany

Lipiec 2014. Pogoda nie rozpieszcza. 


W czasie wolnym – czytam i to nie tylko dla rozrywki. 
Nadrabiam też zaległości związane z doskonaleniem zawodowym. Coraz częściej myślę o „wejściu” do świata internetu, założeniu konta na którymś z portali. Nie mam w tym zakresie żadnego doświadczenia. Zwyczajnie – nie wiem, czy sobie poradzę. Nie mam też wokół siebie osoby, która mogłaby mi pomóc. 
TIK niesie jednak tak wiele możliwości. Podoba się zarówno uczniom jak i mnie. Koniecznie trzeba pewne rzeczy dokumentować korzystając z nowych technologii. A przecież poza tym tak wiele innych spraw dzieje się w szkole i po jakimś czasie się o nich zapomina. 

Myśl o założeniu bloga dojrzewa. W końcu, nie mówiąc nikomu, wchodzę na bloggera i piszę pierwsze słowa na stronach Szkoły inaczej. Rzeczywiście początki nie są łatwe: czytam, podglądam inne blogi i klikam – do skutku. 

A dziś mijają DWA lata od opublikowania pierwszego, jakże nieporadnego posta. 


To takie moje małe święto.
Cieszę się, że daję radę, że nabyłam tak wiele nowych umiejętności, że trwam, że się nie poddałam, choć było kilka chwil zwątpienia. I wiem, że czas, który zainwestowałam w tworzenie bloga, nie był czasem straconym.

Stworzenie bloga a potem rejestracja na Facebooku dały mi jeszcze jedną, jakże wspaniałą korzyść – ZNAJOMOŚCI i INSPIRACJE.

Dzięki Asi, Karolinie i jeszcze kilku innym młodym dziewczynom – nauczycielkom, sama poczułam się młodsza. Zarażona ich energią, działam, poznaję nowe dla siebie obszary, planuję zadania na nadchodzący rok. 

Dziękuję Wam, Koleżanki.

Dziękuję wszystkim Czytelnikom bloga. Mam nadzieję, że zauważacie moje starania, by wpisy były coraz to bardziej wartościowe. Z wielką przyjemnością dzielę się z Wami moimi pomysłami prowadzenia lekcji czy organizacji szkolnych uroczystości. Jestem niezwykle dumna z faktu, że scenariusz Tak mogło się zdarzyć, który stworzyłam wspólnie z uczniami, ciągle jest czytany i niewątpliwie długo nie będzie mieć rywala w liczbie odsłon.

Zapraszam na nowe posty w kolejnym roku :)

3 komentarze:

  1. Gratuluję rocznicy i życzę kolejnych. Ps. Czy mogłabyś wykonać taką grafikę i dla mnie tyle, że zamiast 2 pięć lat i tytuł Książki Warte Przeczytania plus adres bloga ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za miłe słowo :)
    Grafika też będzie. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń