środa, 29 marca 2017

Poloniści w sieci

Kiedy rozpoczynałam swą przygodę z blogowaniem, w sieci istniało kilku polonistów - był Zakręcony belfer, Lekcje polskiego i Takie tam po polsku. Długo nie mogłam doszukać się kolejnych polonistycznych blogów.

To co wydarzyło się w ostatnich kilkunastu miesiącach, bardzo pozytywnie zaskakuje.
Sieć nauczycieli polonistów wspaniale się rozrasta. Kilka osób pisze bardzo systematycznie, wiele podrzuca swe pomysły w facebookowych grupach, jeszcze inni oceniają, komentują, dopytują. Ogromna w tym wszystkim zasługa Agatki, która zebrała Nauczycieli polskiego w jedną - już całkiem liczną - grupę.Co najważniejsze:
wszyscy naprawdę świetnie się rozumiemy - Łukasz powie kilka słów o kapuście i poezji z odzysku, ja wspomnę o bigosie i wlepkach, Kasia przedstawi ślimaka Stefana, Asia napisze o kościach albo niespodziance w szary papier zawiniętej - i każdy wie, w czym rzecz; nawet moi uczniowie znają kilku z nas, bo często mówię im, że pomysł, który właśnie realizujemy, pochodzi z nauczycielskiej grupy.

Poloniści w sieci są coraz mocniej widoczni i jest ich coraz więcej. I jest super fajnie - jak mówią nasi wychowankowie - że możemy wzajemnie się inspirować i motywować do działania. 

A oto potwierdzenie wszystkich wcześniejszych słów:

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

To kopalnia pomysłów, cały zbiór metod i form pracy, źródło odpowiedzi na wiele pytań; tylko przeglądać i czytać :)

P.S. Odczytaliście kod?

12 komentarzy:

 1. Blogosfera jest wymarzonym miejscem dla polonistów. Sama prowadze bloga od bardzo wielu lat, choć jego tematyka nie jest zawodowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam o tym, by zebrać również takie blogi :) sama znam kilku nauczycieli, którzy piszą systematycznie, ale niekoniecznie o szkole;

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Asiu, kto komu tu powinien dziękować?
   Ale sama przyznasz, że przez te trzy lata wiele się zmieniło :)

   Usuń
 3. Świetne zestawienie :). Podlinkuję je na moim blogu. Bardzo się cieszę, że znalazłam się w gronie matek-założycielek :). Żałuję, że czas nie pozwala mi na blogowanie dwa razy w tygodniu, bo pomysły i realizacje wciąż są. Ale za to jesteś Ty i inne dziewczyny i tyle inspiracji, że zapełniłyby ocean! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Matko-założycielko, dzięki za wszystko, co zrobiłaś i robisz dla nas polonistów :)

   Usuń
 4. Kod odczytany z zachwytem :) Rewelacyjne zestawienie! Cieszę się, że i ja tu jestem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super sprawa, że jest nas coraz więcej i że nam się chce wspólnie tworzyć :)

   Usuń
 5. Bardzo ciekawe spostrzeżenia! Jeśli dla odmiany chciałaby poczytać coś o poglądach nastolaka, to zapraszam do siebie!
  Pozdrawiam

  http://tektorekochamy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudownie znaleźć się w takim gronie:) Dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Być nauczycielem ❤️ Mój blog- świeżynka 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam stronę https://kolekcjonerinspiracji.blogspot.com. Powstała niedawno, ale jest tam juz kilka naprawdę fajnych pomysłów

  OdpowiedzUsuń