środa, 16 grudnia 2015

Prezentów czas

Książka zawsze jest dobrym prezentem. Bogata oferta wydawnicza sprawia, że jeżeli tylko się postaramy, możemy wybrać ciekawy tytuł dla każdego - nawet dyslektycy mogą cieszyć się z książkowego prezentu.


W ostatnim czasie Mikołaj zapukał również do naszej szkoły, do naszej biblioteki. Za pośrednictwem swojej pomocnicy podarował nam kilka książek, jakich nie mieliśmy dotąd w bibliotecznej ofercie - a wszystkie to świeżutkie wydania, jeszcze pachnące drukarnią.
Okazało się, iż Mikołaj wysłał swoich ochotników na Krakowski Kiermasz Świąteczny, który zorganizowali Wydawnictwo Literackie i Księgarnia pod Globusem.
To, co ujrzeli, zaparło im dech w piersiach. Mieli, w czym wybierać. Zrozumieli, że tak niezwykłej księgarni szybko nie odwiedzą kolejny raz - hol, poczekalnia i hala starego Dworca Głównego pomieściły niezliczoną liczbę tytułów. 
Tutaj mogli zaopatrzyć się naprawdę w literaturę każdego rodzaju  - książki podróżnicze, przygodowe, biografie, antologie, kryminały, romanse, przewodniki - klasykę i nowości :)


Mikołajowi pomocnicy oczywiście najwięcej czasu spędzili w dziale Dla dzieci i młodzieży.
To właśnie tu odnaleźli serię Poczytaj mi mamo Naszej Księgarni, przepięknie ilustrowane wiersze dla najmłodszych, które napisali m.in. Jan Brzechwa czy Julian Tuwim, czy też utwory Doroty Terakowskiej, Ewy Nowak, Olgi Tokarczuk.

Cała ekipa wyszła z kiermaszu zachwycona i zauroczona atmosferą miejsca. 


Mikołaj podpowiada wszystkim, którzy lubią książki, by zajrzeli do krakowskiego dworca, bo warto :))


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz