sobota, 11 lutego 2017

Baśniowe wspomnienie

Właśnie minął tydzień od uroczystej gali zamykającej pierwszą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Artystycznego Baśnie, naturalnie!

Była to inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jej główne założenie to zaproszenie młodych ludzi do świata baśni. Należało wykonać pracę plastyczną, będącą interpretacją wybranej baśni, wykorzystując w tym celu materiały naturalne, takie jak: kamyki, muszelki. itp., Następnie kompozycja miała być sfotografowana i przesłana do organizatorów.

Od samego początku pomysł wzbudził moje zainteresowanie. Zaprosiłam do współpracy koleżankę prowadzącą zajęcia artystyczne. Również jej formuła konkursu przypadła do gustu. Postanowiłyśmy, że wszyscy moi wychowankowie w ramach zajęć przygotują prace. Za namową nauczyciela naturalnymi materiałami stały się owoce i warzywa. I tak powstały niezwykłe dzieła.


Byliśmy niezwykle dumni, kiedy dotarła do nas informacja, że wśród niemal 500 nadesłanych prac, została zauważona również jedna z naszych.

Finałowe spotkanie rozpoczęło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi. To tu poznaliśmy twórców i patronów konkursu, to tu zostały rozdane nagrody. Całość dopełniły występy dzieci i młodzieży ze Szkół MIKRON w Łodzi. 


To jednak nie był koniec naszego spotkania.
Po uroczystym poznaniu nazwisk laureatów organizatorzy zaprosili nas do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Mogliśmy tam zwiedzić Dom Papiernika i znajdujące się w nim cztery pracownie: papierniczą, zecerską, introligatorską oraz drukarską, w której zgromadzone zostały maszyny pochodzące z przełomu XIX i XX w.


A potem laureaci spotkali się z jedną z jurorek. Zostali zaproszeni do autorskiej pracowni rzeźbiarskiej pani Magdaleny Walczak.Artystka zaproponowała młodym twórcom warsztaty.

Kiedy okazało się, że rzeźbiarka jest autorką postaci z cyklu Łódź Bajkowa, wszyscy wiedzieli, jakie prace powstaną - oczywiście bajkowe... z Misiem Uszatkiem na czele 🐻.To był naprawdę udany i niezapomniany dzień. Dziękujemy Organizatorkom  za wszystkie przeżycia :)

2 komentarze:

  1. Było nam bardzo miło Was gościć 😀

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Raz jeszcze - serdeczne dzięki za piękny dzień i moc wrażeń :)

      Usuń