czwartek, 16 lutego 2017

Dzień z bohaterem


Przed nami wyjątkowe święto - Dzień Języka Ojczystego. I choć o poprawność języka polskiego dbamy cały czas - to warto - korzystając z okazji, poświęcić mu  jeszcze więcej uwagi.My rozpoczęliśmy działania od niecodziennej lekcji - lekcji z bohaterami lektur, do której zainspirowała nas pomysłodawczyni projektu Tydzień Języka Ojczystego - pani Wioletta Rafałowicz.

Zajęcia rozpoczęły się od powitania gości. Wszyscy przybyli bohaterowie przedstawili się zebranym, przy czym nie wymieniali swych imion - zadaniem gospodarzy było odgadnięcie, kto jest kim.


BOHATEROWIE Z LEKTUR

Aby jeszcze więcej dowiedzieć się o poszczególnych postaciach, uczniowie zadawali sobie wzajemnie pytania. Musiały być jednak one tak skonstruowane, by odpowiedzią było tylko TAK lub NIE... a często chciało się powiedzieć o wiele więcej.

Uczniowie coraz mocniej "wchodzili w role". Teraz przyszedł czas na literacki mashup - oczywiście taki na żywo. Gospodarze zaprosili do swoich stolików po dwie postacie z lektur. Wszyscy wspólnie mieli stworzyć a następnie odegrać scenkę, łączącą różne książkowe światy.

I tak spotkali się:

Boka i Lucy

Harry i Ania

Adaś i Indiana

Emocji było co niemiara. 
Uczniowie świetnie wypełnili swe zadania - scenki były spójne, merytoryczne i często... komiczne.

Całość dopełniał fakt, że uczniowie wzajemnie się oceniali - zwracali uwagę na przygotowanie się do roli, zaangażowanie w grupie, umiejętność wypełniania poleceń.

Kolejny ciekawy dzień za nami :) 
Brawo drugoklasiści!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz