sobota, 18 marca 2017

Dramatyczne heksy


Właśnie przygotowuję się do kolejnego szkolnego święta, jakim będzie Powitanie Wiosny. W tym dniu w naszym gimnazjum postanowiliśmy zorganizować interdyscyplinarne stacje, które będą łączyły się z różnymi - bardziej lub mniej nietypowymi marcowymi świętami (a jest ich naprawdę wiele jak na jeden miesiąc).

Jedna ze stacji związana będzie z dramatem i teatrem, gdyż 27. marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru.

Wśród zadań pojawią się edukacyjne heksy z dramatem w roli głównej.
Znacie tę pomoc dydaktyczną?
To nic innego jak niewielkie kartoniki w kształcie sześciokąta, na które można wpisywać pojęcia związane z określonym tematem.Uczniowie otrzymają 20 heksów. Zadanie będzie polegało na takim ich ułożeniu w plaster miodu, by jedno pojęcie logicznie łączyło się z kolejnym, umieszczonym na sąsiednim polu. Każdy wybór musi zostać uzasadniony. W ten sposób powstanie mapa pojęć, która z pewnością będzie służyć  systematyzowaniu informacji.

Chciałabym, by jednocześnie uczniowie wymieniali się wiadomościami, prezentowali własne zdanie,  wzajemnie słuchali i uczyli się współpracy.

Wiem, że heksy świetnie sprawdzają się podczas każdego etapu lekcji; teraz czas, by zobaczyć, jak zostaną przyjęte w czasie zajęć dodatkowych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz