poniedziałek, 20 marca 2017

Dzień Szczęścia

Dziś - w Międzynarodowym Dniu Szczęścia nie może zabraknąć kolejnego sekretu, na to jak szczęście zyskać .

Nasi bohaterowie - rycerze Nott i Sid z niecierpliwością oczekują na noc, w którą ma zakwitnąć Czarodziejska Koniczyna. Sid jest bardzo przejęty tym, co już zrobił. Cieszy go widok strumienia, jaki wykopał, czyste i widne pole, żyzna ziemia. Nie pamięta już, jak ciężko pracował, bo wie, że zbliża się chwila, na którą od dawna czeka.

Nott wyśmiewa go. Uważa, że rycerz w białej opończy zwariował, że przygotował ogródek niczym dla lalek, a przecież i tak nie wie, gdzie wyrośnie cudowna roślinka. Wkrótce opuszcza Zaklęty Las.

Sid jest wstrząśnięty słowami, jakie usłyszał. Jednocześnie myśli sobie: "Merlin mówił, że możemy znaleźć Zaczarowaną Koniczynę, ale nie mówił, że nie trzeba NIC robić, by ją znaleźć."A ja pomyślałam sobie, że dziś warto przypomnieć niezwykle twórcze ćwiczenie słownikowe, o którym przeczytałam kiedyś w Kreatywnej książce dla dorosłych Toma Chatfielda.

Strategia pokazywania zachęca do eksperymentowania, pobudza wiele zmysłów, pozwala się odprężyć, poczuć szczęśliwym. Obrazy, jakie tworzy tu auror, mogą zaskoczyć jego samego.


Strategia pokazywania sprawdza się tak samo dobrze w sztuce jak i w życiu. Bo przecież słowa to abstrakcja, a prawdziwą wiarę i determinację pokazuje się przez działanie. I dlatego warto w tym ćwiczeniu pójść jeszcze krok dalej i spróbować tak dokończyć przykładowe zdania, by wskazać jak najbardziej konkretne obrazy:

Okaż wdzięczność przez ....
Okaż życzliwość przez ......
Okaż gościnność przez ....
Okaż szczęście przez ....

Miłej zabawy i... oczywiście szczęścia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz