środa, 10 maja 2017

Szkocja zaprasza

Pracę metodą projektu polubiliśmy w naszym gimnazjum już jakiś czas temu. Właśnie dlatego wiele szkolnych imprez przygotowywanych jest w ten sposób. Projekty mają mniejszy zasięg - dotykają tylko gimnazjalistów, ale też zdarzają się duże przedsięwzięcia, w których biorą udział uczniowie całego Zespołu.

Wczoraj - z okazji Dnia Europy - efekty swych działań projektowych przedstawiali uczniowie klasy II. I choć część uczniów zaangażowana jest w Stworzonych..., to działali wszyscy wzajemnie się motywując i pomagając w poszczególnych zespołach.

Za nami Dzień szkocki.Uczniowie przygotowali 9 stanowisk prezentujących Szkocję. Do wspólnej zabawy zaprosili uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej i pozostałych gimnazjalistów. Wszyscy, podzieleni na mieszane wiekowo grupy poznawali ten mały kraj z różnych tematycznych perspektyw. Odpowiedzialni za projekt uczniowie samodzielnie opracowywali prezentacje multimedialne, tworzyli karty pracy dla uczniów przybywających na stanowiska, wymyślali zagadki i szyfry, dbali o przyjazną i życzliwą atmosferę. I jak to jest już w zwyczaju szkoły, wprowadzony został element rywalizacji. Poszczególne grupy zdobywały na stanowiskach punkty, a jednocześnie punktowały i oceniały poziom przygotowania stanowiska.
Udało się wszystko. Zarówno prowadzący jak i zaproszeni uczniowie zgodnie powiedzieli, że to było przyjemne wtorkowe przedpołudnie.

A już wkrótce finał Stworzonych... 😊 Oj... robią nam się kolorki... emocje rosną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz