środa, 30 marca 2016

Braterstwo krwi

Jakiś czas temu dałam się porwać trylogii Agnieszki Lingas - Łoniewskiej Łatwopalni (zob. tutaj).
To w niej jedną z postaci był Lukas - Łukasz Borowski, który zaciekawił mnie od samego początku, choć tak naprawdę nie był postacią pierwszoplanową. Później w jednym z wywiadów z autorką przeczytałam, że Lukas jest najczęściej wskazywanym mężczyzną z powieści, jakie napisała. A kiedy dowiedziałam się, że to jeden z bohaterów Zakrętów losu, wiedziałam, że przeczytam i tę trylogię. 


Szybko okazało się, że powieści pokazują historię dwóch Borowskich - Łukasza i 10 lat młodszego od niego Krzysztofa. Kiedy poznajemy braci - Krzysztof dopiero wkracza w dorosłe życie, przygotowuje się do matury i przeżywa pierwszą prawdziwą miłość, Łukasz jest już wtedy znany w mieście, wszyscy wiedzą, jaką ma pozycję w mafijnym świecie i jak traktuje ludzi. Od samego początku czytelnik zna również Katarzynę i Małgorzatę - dwie dziewczyny, których życie na zawsze zwiąże się z losami braci Borowskich, później pojawi się również Magdalena.
Zakręty losu to literatura kobieca, zatem jest w niej wiele o miłości, ale jest to miłość trudna, miłość, która będzie musiała wiele przetrzymać i wiele wybaczyć, która zostanie wystawiona na niejedną próbę.
Zakręty losu to obraz miłości małżeńskiej, ale przede wszystkim to obraz miłości braterskiej, a z taką nie spotykamy się często
- bo Łukasza i Krzysztofa będzie dzielić prawie wszystko i łączyć jedno - braterstwo krwi...


Kilka zdań z okładek:

Część I - Zakręty losu
To książka o miłości pierwszej, nieoczekiwanej i niezwykłej. Jej siła jest tak wielka, że odmienia ludzi i zdarzenia. I chociaż prowadzi do zbrodni, odkrywa przed bohaterami blask wielkiej namiętności. 

Część II - Zakręty losu. Braterstwo krwi
Katarzyna i Krzysztof po otrzymaniu mafijnego ostrzeżenia starają się żyć normalnie. Lecz mafia nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski otrzyma propozycję nie do odrzucenia. Ale wówczas brat marnotrawny powróci. Aby zmierzyć się z dawnymi pobratymcami, a obecnie wrogami, aby rozliczyć przeszłość i dokonać zemsty.
- dla mnie najciekawsza część trylogii.  

Część III - Zakręty losu. Historia Lukasa
To wycieczka w przeszłość do czasów, gdy Lukas stawiał pierwsze kroki "na mieście", aż stał się w końcu jednym z najważniejszych ludzi mafii, świadkiem koronnym i odkupicielem własnych win.
wstrząsająca i wzruszająca opowieść człowieka, który przeżył wiele, widział prawie wszystko i potrafił równie mocno kochać, co nienawidzić.Polecam lekturę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz